Hledat
Filters
Zavřít

Aromaterapie a kosmetika - nechte se inspirovat námi prověřenými produkty

O aromaterapii a jejích hlavních stavebních kamenech – éterických olejích – jsme vás už zasypaly nespočtem informací. Ale zatím jsme světu neřekly, jak to vlastně máme my. Existuje takové nepsané pravidlo – čím déle v Bráně působíte, tím více se Váš nos stane rozmazleným princátkem, kterému nevoní jen tak něco! A jelikož za pultem, před ním i schované v zadních místnostech zatím stojíme jen samé ženy, tak často oplýváme „tradičními“ ženskými vůněmi, které řeší naše klasické obtíže – od věčného hladu přes migrény po PMS. Vůně na sebe nepouštíme jen z difuzéru, ale také prostřednictvím kosmetiky pro niž tu máme slabost. Záleží nám totiž na dobrém složení bez nežádoucích látek, ale také na vůni jež všem těm krémům a mýdlům dodává další rozměr. A ať nejsme jednostranné, tak naše polovičky často sáhnou po produktech, které máme na poličkách v koupelnách my.

Jak už bylo napsáno, vůně éterických olejů dokáží zázraky. Informace přenesené z nosu do mozku působí ozdravujícím efektem na tělo i duši. V kombinaci s vhodně zvolenou kosmetikou na bázi rostlinných olejů, másel a dalších složek z lůna matky přírody, si tak můžete sestavit péči přímo na tělo i duši vašim potřebám. Ať už potřebujete zatočit s akné, zmírnit ranní nevolnosti nebo jen povznést na duchu.

Samozřejmě, že určité oleje, jsou na určité problémy vhodnější než jiné. Třeba levandule, krásně uklidní, pomůže se spánkem a je vhodná na normální a citlivou pleť. Bergamot či grep povzbudí k dobré náladě a také pomohou mastné pleti k rovnováze. Hřebíček si poradí s pletí aknózní a je skvěle prohřívací. Zralá pleť ocení růži nebo kadidlo, které dokáží harmonizovat nebo uzemnit. Poučky jsou super a je dobré vědět, po čem sáhnout, ale je také dobré věřit vlastní intuici. A proto když nám produkt nevoní nemusíme ho za každou cenu mít, i když slibuje zázraky. A nikde není psáno, že si krém s přídavkem levandule nemůže koupit slečna s problematickou pletí.

A co voní nám?

Naše krotitelka lesních žínek Kačka na vůně moc není. Alespoň to tedy tvrdí, na poličce nad stolem má však schovaný éterický olej z majoránky. Na bolesti hlavy prý funguje náramně. A pokud si chce dopřát voňavou vzpruhu sáhne po Himalay od Soaphorie. Mimóza, bergamot, limetka, santalovník, cedr a kejklířka to je kombinace, co porazí všechny strachy, zklidní, uvolní a podpoří dobrou náladu a pevnou vůli. Ve formě tělového peelingu zpevní a hloubkově vyčistí pokožku a posílí imunitní systém.

Balení balíčků je někdy fuška a proto si Veru ráda užije chvilku klidu při večerní hygieně spolu se sprchovým krémem Love od Weledy. Růžejasmínylang ylang v jemné konzistenci šetrně čistícího krému přivodí pocit harmonie a nekonečné lásky. Po sprše navíc zanechá hedvábnou pokožku. Co víc si přát?

Duo supermanek na prodejně Barča s Gabčou zase nedají dopustit na vůni růže. Baru si ji ráda dopřeje ve formě éterického oleje od Dvou koček, jenž voní po růžích, co je mají naše babičky, dědečkové nebo rodiče na zahrádkách a Gabi by se prý v růžové vodě od SoZoLe mohla i koupat. Růže je známá čarodějka. Ve formě čistého éterického oleje je kapku dražší a také pekelně silná. Ostatně jako všechny květinové vůně. Proto je lepší si ji dopřávat v kombinaci s jinými bylinami, či ji dávkovat do difuzéru opatrně. Obecně udělá radost hlavně ženám, dokáže pomoci při úzkostech, depresích a gynekologických potížích. V kosmetice má omlazující a hydratační účinky.

Naše nové posily Zuzka s Baru zatím objevily kouzlo vůní produktů Soaphoria. Není se čemu divit, protože tato značka si zakládá na neotřelých kombinacích, které dokáží zaujmout a vyvolat touho po tom mít ji po ruce každý den. A dále chodí očichávat závan exotiky v tělových olejích KhadiKhadi totiž nejsou jen barvy na vlasy, ale i produkty k péči o tělo. A jak název napovídá zakládá si na síle bylin z daleké Indie.

A co nás všechny poslední dobou hodně nadchlo? Vůně v obrazech od Nobilis Tilia! Jelikož losování seberozvojových karet nás hodně baví, tak i probírání se barevnými mandalami, jež představují jednotlivé vůně nás chytlo. Ať už losujete nebo vybíráte podle barev či sympatií jednotlivé vybrané éterické vůně můžete nakapat do roll-onu naplněného olejem a vytvořit si vlastní parfém na míru. Můžeme doporučit jojobový olej, protože je podobný naší pokožce, nežlukne a sám o sobě nemá charakteristickou vůni. Úplně stejně si ale můžete vytvořit pečující olej na jakémkoli olejovém základu na promazávání pokožky po sprše nebo našlehané máslo na pořádné zimní promazání.

Proč míchat esenciální oleje s jiným nosným olejem? Tyto těkavé látky jsou totiž rozpustné v tucích. Pokud je přidáte pouze do vody, esence se s ní nesmísí a při prvním odlití z takto připravené směsi veškerý obsah éterických olejů odteče. Takže by se mohlo stát, že byste na sebe aplikovali několik kilogramů rostliny najednou. O síle esenciálních olejů už jsme se také zmiňovali, ale pro jistotu zopakujeme, že ve výsledné směsi by mělo být pouze okolo 2 % esence.

Ponořte se s námi do světa vůní a na chvíli zapomeňte na všední útrapy,

Vaše Brána ke zdraví