Hledat
Filters
Zavřít

Natubea

Jmenuji se Hana Moneam a svůj příběh začínám vyprávět v roce 2000, kdy jsem se stala kadeřnicí. Tehdy jsem také, kromě práce ve svém salonu, začala působit v československém týmu SCHWARZKOPF na pozici asistent technologa. Byly to v něčem hezké, ale dost i náročné časy. Po 14 letech v kadeřnickém průmyslu mě rychlé životní tempo, neustálé pečování o druhé i zvraty v mém osobním životě poměrně dost vyčerpaly.

Cítila jsem se unavená, vyhořelá, obtěžovaná alergiemi, astmatem a kvůli chemii v kadeřnictví také nepříjemným ekzémem na rukou. Má práce mi přestala dávat smysl a nepřinášela mi tolik potřebnou radost. Potřebovala jsem pauzu, během které bych nedělala vůbec nic. Kadeřnický salon jsem tedy zavřela, prodala svůj dům a na konci roku 2014 jsem se vydala na cestu. Odstěhovala jsem se do úplně jiného světa. Do Egypta.

Rok, který jsem v Egyptě strávila, mi nesmírně pomohl. Dal mi několik darů, za které jsem moc vděčná. Psychicky i fyzicky jsem si odpočinula, našla jsem svoji sílu, vnitřní klid a sebevědomí. A jako bonus navíc jsem se zamilovala a poznala životního partnera. Strávili jsme 10 měsíců v Hurghadě, vzali jsme se, a nakonec jsme dospěli k rozhodnutí, že se přesuneme do ČR.

Je jaro 2016 a jsem se rozhodla vrátit ke své profesi, nicméně mi bylo jasné, že tentokrát to musím udělat jinak. Začala se mi v hlavně rodit myšlenka salonu pro ženy s názvem Jinový svět s přírodní péčí o vlasy. Navázala jsem spolupráci se značkou NATULIQUE, která zrovna přišla do ČR, stejně jako já do Prahy.

V době, kdy jsem už v salonu pracovala s přírodní kosmetikou NATULIQUE, se ke mně dostala informace o zcela přírodní péči o vlasy. Že by zase náhoda? Možná. Pravdou je, že když jsem poprvé slyšela pojem „no poo“, tušila jsem, že se mi otevírají dveře do nádherné zahrady plné krásných rostlin, čisté radosti, něžných vůní a laskavých bytostí. Připadalo mi, že mohu zase volně dýchat a pracovat ještě svobodněji.

Začala jsem tuto metodu ještě intenzivněji studovat a věnovala veškerý svůj volný čas čtení všech možných zdrojů, zahraničních blogů, příspěvků a zkušeností jiných žen. Společně s metodou no poo přišlo také barvení hennou a dalšími rostlinnými barvami. Brzy jsem začala obě alternativní metody péče o vlasy nabízet v salonu. Ženy byly nadšené a já také.

Zatoužila jsem nejen pečovat o klientky co nejpřírodnějšími metodami, ale také předávat nabyté vědomosti dále a nabízet vlastní výrobky. Proto jsem v roce 2018 založila e-shop NatuBea a salon Jinový svět se začal postupně přetvářet v NatuBeu.