Hledat
Filters
Zavřít

S nastávajícím létem a stoupajícími teplotami se před námi opět otevírá téma zdravého opalování. Slunce je kamarád. Zásobuje naše tělo potřebným vitaminem D a povzbuzuje ducha. Během horkým slunečných dní se z něho však může snadno stát obávaný nepřítel.

Proč je pobyt na slunci škodlivý? Může za to UVA a UVB záření. Oba typy mají negativní dopad na zdraví naší pokožky. UVB záření nám doplňuje vitamin D, ale také způsobuje spálení pokožky a působí jako karcinogen. UVA záření zase způsobuje její stárnutí. Naše kůže sice disponuje sice procesy, které ji chrání, ty však nemají nekonečnou sílu a potřebují naši pomoc.

U dětí je pak ochrana před slunečními paprsky o to důležitější, že po narození není ještě kůže zralá a nemá stejnou přirozenou ochranu jako je tomu u dospěláků. Dětská pokožka je tenčí a teprve se v ní rozvíjí pigmentační a imunitní systém, takže je náchylnější na vnější vlivy. Pokožka se vyvíjí až do 3 let věku.

Pobytu na slunci se můžeme úplně vyhýbat, což se u dětí do 6 měsíců až 1 roku doporučuje, větší neposedy ale těžko udržíte na jednom místě. Zde přichází na řadu vhodná a účinná ochrana. Opalovací krémy a mléka s přírodními UV filtry poskytují dostatečnou ochranu a nezpůsobují podráždění. Nemusí se jich bát ani rodiče ekzematiků a sensitivních povah. Čím vyšší faktor, tím vyšší ochrana. Avšak žádný krém neposkytuje časově neomezenou, absolutní ochranu. Přípravek s SPF 30 pohlcuje 97 % záření.

Zabrazit jako
Seřadit podle
Zobrazit na stránku

Dětské opalovací mléko Josefínka SPF 30 100 ml Nobilis

SLEVA expirace 24.5. 2023 Voděodolné mléko s vysokým stupněm ochrany SPF 30

Skladem
594,00 Kč s DPH