Hledat
Filters
Zavřít

Světový den vody

22. březen patří jako každý rok vodě. Již od roku 1993 je tento den známý jako Světový den vody a letošním tématem je její hodnota. Voda znamená pro každého z nás něco trochu jiného. Zkuste jí dnes věnovat chvilku času a zamyslete se nad tím, co znamená voda pro Vás? Hospodaříte s ní vědomě?  Neplýtváte? Neznečišťujete ji?

I když si to málokdo z nás uvědomuje, voda pro nás znamená spoustu, například zdraví, hygienu, produktivitu a důstojnost. V přírodě voda znamená mír, harmonii a zachování druhů. I přes všechno to, co pro nás voda znamená, na ni mnohdy zapomínáme a nestaráme se o ni tak, jak si zaslouží. 

Jedním z nejjednodušších způsobů jak se o vodu starat je myslet na ni a využívat její zdroje vědomě. Dalším krokem může být také redukce odpadu a využívání netoxických přípravků. Znečišťování vody a jejího okolí je celosvětově velkým problémem, s jehož řešením musíme začít každý sám u sebe. Ve svém životě se snažím na většinu potencionálního odpadu omezit zero waste pravidlem reduce - reuse - recycle. Pravidlo spočívá v první řadě v redukování odpadu, tedy v jeho nevytváření, druhým krokem je znovuvyužití odpadů a posledním jejich recyklace. V nastartování bezobalového života mrkněte na inspirace v našich kategoriích pro bezodpadový životúklid i nákupy.

 

Znečištění vody bohužel způsobujeme mnohdy i nevědomě, například uvolňováním mikroplastů při mytí nádobí plastovými houbičkami, nebo při praní umělých materiálů. Vodu můžeme před znečištěním chránit také používáním ekologické drogerie a kosmetiky

Ať už se rozhodnete pro malou změnu, nebo se k nám přidáte v intenzivním boji proti znečištění vody, myslím, že dnes je ten správný den začít. V rámci dne vody jsme pro vás celý týden připravili akci 10 % na nerezová brčka značky Tierra a skleněné a nerezové lahve značky Equa.

Děkujeme, že Vám záleží na budoucnosti naší planety a vodních zdrojů. 

Vaše Brána ke zdraví